Odcinek 1 – Zagrajmy w piłkę (Let’s Play Soccer)

Inazuma Eleven – Odcinek 1 – Zagrajmy w piłkę / Let’s Play soccer

Data premiery w Polsce – 28 maj 2012 (Japonia 8 pażdziernik 2008)

Odcinek rozpoczyna sie sceną, w której Klub Royal Academy pokonuje drużynę bliżej nieokreślonej szkoły. W wyniku przegranej szkoła zostaje zburzona.

Następnie przenosimy się do gimnazjum Raimona. Poznajemy to Endou… Wróć. Polska wersja językowa wykorzystuje imiona z wersji angielskojęzycznej. Endou to tutaj Mark. Poznajemy więc Marka Evansa, który usiłuje namówić pozostałych członków szkolnego klubu piłkarskiego do wspólnego treningu. Nie udaje mu sie to. Idzie samotnie potrenować na brzegu rzeki. Chcąc popisać się swoimi umiejętnościami niemal uderza jednego z przechodzących punków.  Mark próbuje przeprosić ale tamten kopie go w brzuch. Chwilę później kopie piłkę,która leci wprost na małą dziewczynkę. Nagle pojawia się nieznajomy chłopiec, który celnym uderzeniem kieruje piłkę w twarz punka. Mark prosi nieznajomego o przyłączenie się do drużyny. Ten jednak ignoruje go i odchodzi.

Następnego dnia Mark zostaje wezwany do gabinetu dyrektora. Dowiaduje sie, że drużyna Królewskiej Akademii chce rozegrać z nimi mecz towarzyski. Niestety w drużynie nie ma 11 zawodników. Jeśli Mark nie zdoła uzupełnić składu, zespół zostanie rozwiązany. Nie mając wyboru próbuje namówić kogo się tylko da do gry w drużynie. Niestety z marnym skutkiem.