Odcinek 8 – Przerażające Cyborgi (The Terryfying Soccer Cyborgs!)

Inazuma Eleven – Odcinek 8  Przerażające Cyborgi (The Terryfying Soccer Cyborgs!)

Data premiery w Polsce – 6 czerwiec 2012

Axel BlazeKolejny mecz Gimnazjum Raimona. Tym razem przeciwko drużynie cyborgów z liceum Mechatroników. Bramkarz Mechatroników słynie z tego, że do tej pory nie przepuścił żadnej piłki. Jesli Raimon chcą awansować do kolejnej rundy muszą to zmienić. Przeciwnicy Marka grają zgodnie z opracowaną przez komputer taktyką. Jest ona na tyle skuteczna, że strzelają bramkę. Po zdobyciu przewagi Mechatronicy zaczynają grę na czas.

W przerwie Mark rozmawia z Thomasem. Kapitan Mechatroników mówi mu, że dla nich ważna jest wygrana i liczy się tylko wynik. Mark przekonuje go, że gra w piłkę nozną powinna dawać radość oraz że chodzi o to by strzelać bramiki.

 

W drugiej połowie komputer ustalający strategie dla Liceum Mechatroników każe zniszczyć zespół Raimona. To ma być jedyny sposób na zapewnienie sobie wygranej. Thomas odmawia wykonania takiego polecenia. Mechatronicy przestają słuchać poleceń trenera i zaczynają grać samodzielnie. W efekcie przegrywają jednak jak mówi Thomas to pierwszy mecz, w którym czerpał radość z gry. 

Do dalszych rozgrywek awansuje Gimnazjum Raimona.