Genda Koujirou

Genda Koujirou (Joseph King) jest bramkarzem drużyn: Teikoku Gakuen, Shin Teikoku Gakuen oraz Neo Japan. Zawsze gra z numerem 1.

 

 

WYGLĄD:

Ma długie, zaczesane na prawo brązowe włosy, bladą skórę oraz niebieskie oczy, pod którymi znajdują się znaki przypominające tatuaże. Jest dość wysoki w porównaniu do rówieśników. Zawsze ma na sobie strój bramkarza z podniesionym kołnierzykiem poza odcinkami 68, 69 oraz 127 kiedy ma na sobie szkolny mundurek Teikoku. W drugiej serii, kiedy grał w Shin Teikoku miał dłuższe włosy podobne do grzywy lwa, bliznę na prawym oku, a jego "tatuaże" nieco się zmieniły. 

 

OSOBOWOŚĆ:

Genda jest zdeterminowany, pewny siebie i przeważnie spokojny, ale także niecierpliwy i zarozumiały. Kiedy wraz z Kidou sprzeciwił się Kageyamie wykazał się odwagą. Przyjaźni się z Kidou, Sakumą oraz później z Fudou. W pierwszej serii martwił się o swojego przyjaciela (Kidou) bardziej niż o siebie. Czasem przejmuje rolę lidera. Zawsze jest poważny i nie okazuje swoich uczuć.

 

TECHNIKI:

[GK] Power Shield

[GK] Full Power Shield

[GK] Beast Fang

[GK] Drill Smasher

[GK] Mugen No Kabe (Infinite wall)

 

CIEKAWOSTKI:

– Jego nazwisko zdubbingowane nazwisko (King) może się odnosić do jego przezwiska "King of Goalkeepers" (Król Bramkarzy )

– Jego inicjały GK (Genda Koujirou) są takie same, jak inicjały pozycji, na której gra (Goalkeeper)